Tuż przed zimowymi feriami włoszczowscy strażacy przeprowadzili pogadanki z dziećmi na m.in. temat bezpiecznego wypoczynku zimą. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej  nr 2 we Włoszczowie kilka grup dzieci zapoznało się z zagrożeniami jakie mogą się pojawić w zimowym okresie. Strażacy przestrzegali dzieci i młodzież przed nieprzemyślanymi zabawami na zamarzniętych jeziorach i rzekach, na drogach i w ich pobliżu. Uczestnikom spotkań  przypomniano jak  się zachować jeśli wydarzy się „wypadek”,  jak pomóc osobom  poszkodowanym. Ponadto strażacy apelowali o zachowanie rozwagi podczas zabaw na śniegu oraz przestrzeganie przez jeżdżących na nartach zasad bezpiecznego poruszania się na stoku.

Zaprezentowano także sprzęt jaki jest na wyposażeniu jednostek ochrony przeciwpożarowej wspomagający działania ratownicze na lodzie, m.in. sanie lodowe. Uczniowie mieli też okazję i możliwość przećwiczyć na fantomach udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Mamy nadzieję, że przekazane przez strażaków informacje na temat zagrożeń, instruktaż z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy a przez to  zdobyta przez najmłodszych wiedza o prawidłowych reakcjach w sytuacjach kryzysowych przyczyni się do bezpiecznego spędzenia przez nich zimowych ferii.

opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka