16 stycznia 2018 r. po godz. 15 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej w miejscowości Kozia Wieś, gmina Krasocin. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie dwóch samochodów  osobowych: Nissan Qashqai oraz Volkswagen Golf.

Równocześnie z zastępami straży  przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Samochodami podróżowali jedynie kierowcy. Opuścili pojazdy samodzielnie przed przyjazdem służb ratowniczych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Policji w kierowaniu ruchem oraz  odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował jedną, poszkodowaną osobę do szpitala (drugi uczestnik zdarzenia nie wymagał udzielenia pomocy medycznej). Ruch na drodze powiatowej odbywał się wahadłowo.  Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych przez Policję,  strażacy  przy użyciu sorbentu zebrali rozlane na drogę płyny eksploatacyjne. Pojazdy zostały odholowane na pobliski parking. O zdarzeniu  i utrudnieniach na drodze (śliska jezdnia) poinformowano zarządcę drogi. Na tym działania zakończono.

W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in. : 2 samochody ratowniczo gaśnicze z JRG Włoszczowa i jeden samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP Oleszno -  razem 11 strażaków-ratowników PSP  i  OSP, zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego i Policja.

Opracował: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP we Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka