28 stycznia  2018  r. po godzinie 3.00  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym k. miejscowości Żelisławiczki gm. Secemin.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, samochód osobowy marki Audi A4, który uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowało pięciu mężczyzn, którzy opuścili auto przed przybyciem służb ratowniczych. Dwóch z nich zostało zabranych przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Pod wpływem uderzenia pojazdu drzewo przechyliło się i groziło przewróceniem.  Działania straży polegały m.in. na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, neutralizacji i zebraniu powstałej  na drodze plamy substancji ropopochodnej  oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. Ruch na drodze powiatowej odbywał się wahadłowo. Po wyciągnięciu pojazdu na jezdnię przez pomoc drogową, uszkodzone drzewo przewróciło się na drogę blokując przejazd w obu kierunkach. Celem udrożnienia ruchu na drodze strażacy pocięli na części powalone drzewo i przenieśli  je w bezpieczne miejsce, poza pas ruchu drogowego. Ze względu na panujące oblodzenie na drodze o zdarzeniu powiadomiono zarząd dróg. Na ww. drogę skierowano piaskarkę, która posypała drogę piaskiem. Na tym działania zakończono. 

W akcji ratowniczo-gaśniczej która trwała ok. trzy godziny wzięły udział dwa zastępy z JRG Włoszczowa i dwa zastępy z jednostek OSP: (OSP Żelisławice i OSP Secemin), Zespół Ratownictwa Medycznego oraz  Policja.

opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka