11 lutego 2018 r. po godz. 14 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej 78 k. miejscowości Chlewice gm. Moskorzew.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono uszkodzony samochód osobowy Opel Insignia, który znajdował się poza pasem ruchu drogowego. Od świadka zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi uzyskał informacje, że kierujący samochodem zjechał z drogi, uderzył w przydrożny przepust, „koziołkował” i wylądował na polu na kołach. Pojazdem podróżował tylko kierowca. Opuścił on pojazd o własnych siłach przed przyjazdem służb ratowniczych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu akumulatora w pojeździe, ocenie zagrożenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego, został on przetransportowany do szpitala. Na miejsce przybyli pracownicy służby drogowej GDDKiA, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Na tym działania zakończono a miejsce zdarzenia i pojazd przekazano Policji.

W akcji ratowniczej, która trwała ponad jedną godzinę wzięły udział m.in. : 4 samochody ratowniczo–gaśnicze z PSP i OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Opracował: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP we Włoszczowa

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka