14 lutego 2018 r. po godz. 4 rano  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 786 w miejscowości Stojewsko, gmina Krasocin.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono że ciągnik siodłowy Renault Premium wraz z naczepą zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Pojazd leżał na boku. Z przewróconej naczepy rozsypała się mączka kamienna.  Poszkodowany kierowca został przewieziony do szpitala przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Na skutek zdarzenia doszło do wycieku oleju napędowego ze zbiornika samochodu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zatamowaniu wypływowi ropy, oświetleniu terenu i zebraniu rozlanego oleju przy życiu sorbentu.  Pojazd z naczepą został wyciągnięty z rowu i odholowany na pobliski parking.  Przybyły na miejsce patrol Policji, prowadził dochodzenie w zakresie ustalenia okoliczności zdarzenia.

W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in. : 1 samochód ratowniczo–gaśnicze z JRG Włoszczowa i  jeden samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP Krasocin  oraz  Policja.

opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka