1 marca 2018 r. po godz. 8.20 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej w miejscowości Włoszczowa, ul. Przedborska. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych: Hyundai i Audi.

Pojazdami podróżowały łącznie 3 osoby. Opuściły one samochody o własnych siłach, przed przyjazdem służb ratowniczych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w zdarzeniu. W uszkodzonych pojazdach odłączono akumulatory. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego wszystkie osoby zostały przebadane. Kierująca pojazdem Hyundai została zabrana karetką do szpitala. W czasie działań ruch na drodze powiatowej odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano Policji.

W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in. : 2 samochody ratowniczo–gaśnicze i specjalne PSP, zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego i Policja.

opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka