2 marca 2018 r. po godz. 10  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej 742 k. miejscowości Międzylesie gm. Włoszczowa. 

Po przybyciu na miejsce stwierdzono zderzenie dwóch pojazdów: samochodu osobowego Peugeot 407 z autobusem Mercedes Sprinter. Samochodem osobowym podróżował sam kierowca, który opuścił pojazd przed przybyciem straży. Autobusem podróżowało łącznie 8 osób (w tym 1 mężczyzna, 2 kobiety i 5 dzieci). Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 1 kobiecie i 5 dzieciom. Z uwagi na bardzo niską temperaturę panującą na zewnątrz  zostali oni umieszczeni w ogrzewanym  samochodzie pożarniczym, w którym został im zapewniony komfort cieplny i wsparcie psychiczne. Działania straży polegały także na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodzie osobowym i autobusie, zebraniu z jezdni przy użyciu sorbentu rozlanych substancji ropopochodnych  i płynów eksploatacyjnych. Przygotowano też zabezpieczenie lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przybyły na miejsce lekarz z zespołu LPR, przebadał osoby uczestniczące z zdarzeniu. Nie wymagali oni hospitalizacji. Do czasu zakończenia działań ruch na drodze wojewódzkiej nr 742 odbywał się wahadłowo. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję, samochody zostały usunięte na pobocze. Na tym działania zakończono.

W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in.: 3 samochody ratowniczo–gaśnicze i specjalne PSP, jeden samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP Kluczewsko -  razem 14 strażaków-ratowników PSP  i  OSP, Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Policja.

opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka