5 marca 2018 r. po godz. 2 w nocy  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Włoszczowa.  

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono pożar budynku garażowego.  Pożarem objęty był cały garaż i jego wyposażenie, w tym znajdujący się tam samochód osobowy. Dach budynku zapadł się do środka.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody w natarciu na palący się garaż oraz w obronie na sąsiadujący w bliskiej odległości od palącego się obiektu budynek gospodarczy, zlokalizowany na sąsiedniej posesji. Strażacy ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych w bardzo trudnych warunkach.  Podczas prowadzania działań gaśniczych, odnaleziono butlę propan-butan, którą  wyniesiono na zewnątrz obiektu i schłodzono. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki konstrukcji budowlanej i wynoszenia zawartości garażu na zewnątrz. Nadpalone przedmioty przelewano wodą. Po ugaszeniu pożaru dokonano ponownej kontroli pogorzeliska kamerą termowizyjną - zarzewi ognia nie stwierdzono. Przybyły na miejsce patrol policji prowadził czynności dochodzeniowo-śledcze.

W akcji która trwała ponad cztery godziny wzięły udział dwa samochody ratowniczo-gaśnicze z JRG Włoszczowa i trzy zastępy OSP : (OSP Czarnca, OSP Wola Wiśniowa, OSP Kurzelów)  razem 22 strażaków- ratowników PSP, OSP oraz  Policja.

opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka