16 marca 2018 r. ok. godz. 12   do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej  k. miejscowości Niwińska Krasocińskie gm. Krasocin. 

Po przybyciu na miejsce stwierdzono zderzenie dwóch samochodów: osobowego  i ciężarowego. Samochód ciężarowy leżał do góry kołami, częściowo w rowie, częściowo poza pasem drogowym. Samochód osobowy stał na jezdni, blokując ruch w obu kierunkach na drodze powiatowej. Samochodem osobowym podróżował sam kierowca, ciężarowym:  kierowca i pasażer. Opuścili oni  pojazdy samodzielnie  przed przybyciem służb ratowniczych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem mężczyznom uczestniczącym w zdarzeniu. Z uwagi na panująca pogodę:  silny wiatr i intensywne opady śniegu, uczestników zdarzenia umieszczono w ogrzewanym pojeździe pożarniczym.  Odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz zbierano do specjalnego zbiornika wyciekające paliwo z samochodu ciężarowego. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego poszkodowanych przekazano pod opiekę lekarza. Do czasu zakończenia przez Policję czynności dochodzeniowo-śledczych  oraz odholowaniu  pojazdów przez pomoc drogową, ruch odbywał się zorganizowanym przez Policję objazdem. Na tym działania zakończono.

W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in.: 2 samochody ratowniczo–gaśnicze i specjalne z JRG Włoszczowa, jeden samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP Krasocin -  razem 13 strażaków-ratowników PSP  i  OSP,  Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka