26 marca  2018 r. przed godz.  10 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej k. miejscowości Belina  gm. Krasocin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono uszkodzony samochód osobowy marki Seat Toledo, który znajdował się na jednym pasie ruchu drogi powiatowej. Kierujący samochodem częściowo zjechał z drogi i  uderzył w znak drogowy (uszkadzając pojazd i znak) . Pojazdem podróżował tylko kierowca. Opuścił on samochód o własnych siłach przed przyjazdem służb ratowniczych.  W momencie przyjazdu pierwszych zastępów straży poszkodowany znajdował się w karetce.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu akumulatora w pojeździe, zakręceniu zaworu gazu w butli LPG,  określeniu strefy zagrożenia przy użyciu mierników wielogazowych (wynik negatywny), ograniczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych z pojazdu. Poszkodowany został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Na tym działania zakończono.  Miejsce zdarzenia i pojazd przekazano Policji.

W akcji ratowniczej, która trwała ponad jedną godzinę wzięły udział m.in. : 3 samochody ratowniczo–gaśnicze z PSP i OSP (Krasocin), Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Opracował: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP we Włoszczowa

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka