10 kwietnia 2020 roku po godzinie 20.30 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Rogienice gmina Włoszczowa.

 Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar poddasza budynku mieszkalnego. Więźba dachowa  była całkowicie objęty ogniem. Mieszkający w  nim mężczyzna opuścił dom przed przybyciem straży, nie odniósł żadnych obrażeń.  Energia elektryczna została zdalnie wyłączona przez dyżurnego rejonu energetycznego, co potwierdzono przed przystąpieniem do działań detektorem wykrywania prądu.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu kilka prądów wody w natarciu na palące się poddasze oraz do wnętrza domu. Strażacy prowadzili działania  zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego, pracowali też na wysokości, korzystając z drabin przenośnych i kosza podnośnika hydraulicznego.  W trakcie pożaru z pomieszczeń mieszkalnych przeprowadzono częściową ewakuację mienia, strażacy przeszukali także dokładnie wszystkie pomieszczenia budynku nie stwierdzając obecności w nim innych osób. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do przewietrzania i oddymiania pomieszczeń oraz do częściowej rozbiórki nadpalonych drewnianych elementów konstrukcji dachu budynku i jego pokrycia. Całość pogorzeliska została sprawdzona przy użyciu kamery termowizyjnej - nie stwierdzając zagrożenia. Na miejsce przybył Burmistrz Gminy Włoszczowa, który zapewnił pogorzelcy mieszkanie zastępcze.

W prawie 4-godzinnej akcji ratowniczo-gaśniczej brało łącznie udział 6 samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych z JRG PSP we Włoszczowie oraz z OSP Wola Wiśniowa, OSP Radków i OSP Bebelno (24 strażaków-ratowników PSP i OSP), policja, pogotowie energetyczne i zespół ratownictwa medycznego.

opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka

Odwiedzin dziś 14

Odwiedzin od 05.02.2019 23945

Kubik-Rubik Joomla! Extensions