22 kwietnia  2020 r.  ok. godz. 14  do  stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej 742  w miejscowości Kolonia Pilczyca  gmina Kluczewsko.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych Ford Ka, Seata Toledo i samochodu ciężarowego .  Pojazd marki Seat i samochód ciężarowy  znajdowały się na jezdni tarasując przejazd, natomiast Ford był w przydrożnym rowie.  Pojazdami podróżowały łącznie 3 osoby (kierowcy aut). Dwóch kierowców znajdowało się poza pojazdami,  kierowca Forda był się  w środku zdeformowanego uderzeniem samochodu.

Działania straży polegały m.in.  na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim uczestnikom zdarzenia(wspólnie z ratownikami medycznymi zespołów ratownictwa medycznego), wykonywaniu dostępu przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej w znajdującego się w zdeformowanym Fordzie Ka, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz neutralizacji i sorpcji plamy substancji ropopochodnej powstałej na drodze. Ruch na DW 742  na czas działań ratowniczych został wstrzymany. Policja zorganizowała objazdy. Dwóch uczestników zdarzenia zostało hospitalizowanych.

W akcji ratowniczej wzięły udział m.in.: 3 samochody ratowniczo–gaśnicze i specjalne z JRG PSP Włoszczowa,  2 samochody ratowniczo-gaśnicze z OSP Kluczewsko i OSP Dobromierz, 2 zespoły  ratownictwa medycznego, Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP we Włoszczowie

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka

Odwiedzin dziś 30

Odwiedzin od 05.02.2019 27130

Kubik-Rubik Joomla! Extensions