16 maja  2020 r.  po godz. 18.50  do  stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 786 w miejscowości Stojewsko gm. Krasocin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych Suzuki Jimny i Fiata Stilo.  Samochody znajdowały się w przydrożnych rowach, po przeciwnych stronach drogi, częściowo utrudniając przejazd DW 786. Pojazdami podróżowały łącznie cztery osoby. Opuściły one  pojazdy o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych. Działania straży polegały m.in.  na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia, neutralizacji i sorpcji plamy substancji ropopochodnej powstałej na drodze oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Trzy osoby podróżujące Fiatem (w tym dziecko), zostały przewiezione do szpitala. Kierowca Suzuki nie doznał obrażeń i pozostał na miejscu. Ruch na drodze wojewódzkiej 786 został zamknięty a Policja przy współpracy ze strażakami zorganizowała objazd lokalnymi drogami. Następnie działania straży polegały na wyciągnięciu pojazdów z rowów i odstawieniu ich w bezpieczne miejsce.

 W akcji wzięły udział m.in.: 2 samochody ratowniczo–gaśnicze i specjalne z JRG PSP Włoszczowa,  2 samochody ratowniczo-gaśnicze z OSP Krasocin, zespół ratownictwa medycznego, policja.

Opracowanie: bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP we Włoszczowie

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka

Odwiedzin dziś 29

Odwiedzin od 05.02.2019 27129

Kubik-Rubik Joomla! Extensions