Strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej i wydziału operacyjno-kontrolno-rozpoznawczego  KP PSP we Włoszczowie w maju i czerwcu br.  sprawdzali stan zabezpieczeń przeciwpożarowych, dojazdów pożarowych oraz praktyczną możliwość poboru środka gaśniczego z wytypowanych punktów czerpania wody przeznaczonych do celów przeciwpożarowych. Kontrolą objęto obszary leśne należące do trzech nadleśnictw zlokalizowanych na terenie powiatu włoszczowskiego tj. Nadleśnictwa Włoszczowa, Nadleśnictwa Koniecpol i Nadleśnictwa Przedbórz.

Weryfikacji i ocenie poddano zbiorniki zlokalizowane w pobliżu oraz na terenie obszarów leśnych a także hydranty, które ujęte zostały w instrukcji „Sposób postępowania na wypadek pożaru lasu”. Strażacy rozpoznali możliwości przejazdu samochodami pożarniczymi dojazdami pożarowymi w obszarach leśnych  oraz możliwości dojazdu i poboru wody z punktów czerpania wody przy użyciu autopomp pożarniczych i pomp przenośnych. Czynności prewencyjne i operacyjne potwierdziły dobre przygotowanie przez poszczególne nadleśnictwa elementów, które mają ogromny wpływ na ochronę przeciwpożarową obszarów leśnych.

Działania te miały także  na celu przygotowanie sił i środków PSP do nadchodzących suchych, upalnych dni lata i zwiększonego zagrożenia pożarowego w lasach.

Opracowanie: bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka

Odwiedzin dziś 30

Odwiedzin od 05.02.2019 27130

Kubik-Rubik Joomla! Extensions