6 lipca 2020 r.  po godz. 18.35   do  stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej k. miejscowości Krasocin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych Volkswagen Jetta z Oplem Corsa.  Opel znajdował się na jezdni tarasując przejazd, natomiast Volkswagen w przydrożnym rowie.  Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy, którzy w wyniku zdarzenia zostali ranni i uwięzieni w pojazdach.

Działania straży polegały m.in.  na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu zdrowia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim uczestnikom zdarzenia do czasu przybycia zespołów ratownictwa medycznego, wykonywaniu dostępu przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do osób poszkodowanych znajdujących się w zdeformowanych pojazdach, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu zaworu instalacji gazowej w jednym z pojazdów. Ruch na drodze powiatowej na czas działań ratowniczych został wstrzymany. Policja zorganizowała objazdy. Na miejsce zdarzenia przybyły 2 zespoły ratownictwa medycznego oraz przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogodowa Ratunkowemu. Strażacy wykonali zabezpieczenie jego lądowania  i startu. Ranni kierowcy zostali przekazani do dalszych działań ratowniczych zespołom medycznym Państwowego Ratownictwa Medycznego. Na miejscu akcji lekarz stwierdził zgon jednego z poszkodowanych, drugi z wieloma urazami został przetransportowany śmigłowcem LPRu  do szpitala.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych przez funkcjonariuszy Policji i  przybyłego na miejsce Prokuratora oświetlono teren akcji oraz przystąpiono do uprzątnięcia jezdni z pozostałości po pojazdach.  Na tym działania zakończono.

W ponad 5 godzinnej  akcji wzięły udział m.in.: 3 samochody ratowniczo–gaśnicze i specjalne z JRG PSP Włoszczowa,  4 samochody ratowniczo-gaśnicze z jednostek OSP Krasocin (2 zastępy), OSP Oleszno i OSP Świdno, 2 zespoły  ratownictwa medycznego, helikopter LPRu, Policja, Prokurator.

Opracowanie: bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP we Włoszczowie

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

ul.Sienkiewicza 45, 29-100 Włoszczowa

Telefon kontaktowy

41 39 43 558

Elektroniczna skrzynka podawcza

/pspwloszczowa/skrytka

Odwiedzin dziś 29

Odwiedzin od 05.02.2019 27129

Kubik-Rubik Joomla! Extensions